سایت در دست طراحی مجدد است

عکس اصلی میکروبلیدینگ و فیبروز ابرو آکادمی فیبروز مشهد

تفاوت میکروپیگمنتیشن و تاتو

تفاوت میکروپیگمنتیشن و تاتو

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که به زیبایی چهره خود اهمیت می‌دهید؟ یا به دنبال روش‌های آرایشی نوین برای زیباتر شدن چهره خود هستید؟ شاید این سوال ذهن شما را درگیر کرده باشد که آیا میکروپیگمنتیشن همان تاتو است؟ اگر نه، تفاوت میکروپیگمنتیشن و تاتو در چیست؟ به نظر من بهتر است در مورد این مسئله اطلاعاتی به دست آوریم.

میکروپیگمنتیشن در آرایش و همینطور زیبایی کاربرد بسیاری دارد. این روش بیشترین محبوبیت را در میان خانم‌هایی که طرفدار زیبایی و جذابیت هستند، کسب کرده است. افرادی که تفاوت میکروپیگمنتیشن و تاتو را می‌دانند، ترجیح می‌دهند از این روش که مطمئن و دائمی است برای آرایش خود استفاده کنند. آرایش‌هایی مثل خط چشم دائمی، ترمیم کردن کم پشتی ابرو، قرینه کردن ابروها، پنهان کردن جای زخم، لک‌های ماه گرفتگی و همینطور آرایش چشم برای افرادی که به مواد آرایشی آلرژی دارند.

پیش از آنکه بخواهیم در مورد تفاوت میکروپیگمنتیشن و تاتو صحبت کنیم، بهتر است ابتدا بدانیم هر یک از این روش‌ها چه هستند؟ همانطور که گفته شد میکروپیگمنتیشن یک روش جدید برای زیباسازی و اصلاح کردن ابروها است. ماندگاری این تکنیک تا چند سال بوده و به عواملی بستگی دارد. عواملی همچون نوع پوست و منافذ پوست.

هر اندازه که پوست خشک‌تر و با منافذ ریزتر باشد طول ماندگاری میکرو بیشتر خواهد بود. کسانی که در ابرو یا سایر اجزای صورت خود نواقصی را مشاهده می‌کنند، می‌توانند از این تکنیک استفاده کنند. زیرا این روش، بهترین راهکار برای افزایش اعتماد به نفس در آنها با اصلاح صورت است. حتی افرادی که به علت شیمی درمانی دچار ریزش ابرو و مو شده‌اند نیز، می‌توانند از این روش برای بدست آوردن زیبایی گذشته خود استفاده کنند.

 

منظور از تاتو ابرو چیست؟

تاتو ابرو به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و یکی دیگر از روش‌های اصلاح فرم ابروها به شمار می‌رود. می‌توانیم این روش را، از یک سو نوعی آرایش دائم بدانیم، در حالی که از سوی دیگر این روش می‌تواند راهی برای از بین بردن نواقص مختلف مثل نواقص مادرزادی و یا اکتسابی در ابروها به شمار رود. از جمله مشکلاتی که در چهره بوسیله تاتو قابل ترمیم و اصلاح هستند، باید به تاتوی لب، تاتوی ابرو، و تاتو برای چشم اشاره کنیم.

در تفاوت میکروپیگمنتیشن و تاتو باید به این نکته اشاره کرد که اگر شخصی بنا به دلایلی از انجام تاتو خود ناراضی باشد و تصمیم بگیرد آن را پاک کند، این امکان برای او وجود نخواهد داشت. یا آنکه تحت شرایط دشواری می‌تواند اقدام به پاک کردن تاتو نماید. پس به افرادی که تمایل به انجام تاتو دارند پیشنهاد می‌شود قبل از اقدام، تمام جوانب را در نظر بگیرند.

همچنین بهتر است به این مسئله نیز توجه داشته باشند، که برای پاک کردن تاتو هزینه بسیار بالایی هم باید بپردازند. زیرا برای پاک کردن تاتو سه روش وجود دارد که هر یک بسته به مواد استفاده شده در آن، هزینه‌های متغیری خواهند داشت. یکی از روش‌ها پاک کردن به وسیله محلول‌ها و کرم‌های موضعی است. اما باید گفت این کرم‌ها نمی‌توانند به لایه‌ای از پوست که جوهر تاتو در آن نفوذ کرده راه پیدا کنند.

ممکن است با استفاده مرتب از این کرم‌ها، بتوان به کم رنگ شدن تاتو کمک کرد. روش دیگر برای پاک کردن تاتو، روش بدون لیزر است که مانند تاتو انجام می‌شود. با این تفاوت که این بار به جای جوهر تاتو از یک محلول حذف کننده تاتو استفاده خواهد شد. روش آخر پاک کردن تاتو نیز، به وسیله لیزر است؛ که یکی از محبوب‌ترین روش‌های پاکسازی برای تاتو در جهان به شمار می‌رود. اما پیشنهاد می‌شود تاتوهایی که عمر آنها زیر ۶ ماه است توسط لیزر پاک نشوند. زیرا این مسئله می‌تواند مشکلاتی را برا فرد به همراه داشته باشد.

 

 

الهام اعتمادی مربی فیبروز مشهد
فیبروز مشهد و میکروبلیدینگ

الهام اعتمادی 09157005011


مهمترین تفاوت میکروپیگمنتیشن و تاتو چه هستند؟

حال که با هر دوی این روش‌ها آشنا شدید، مسلما بهتر می‌توانید تفاوت میکروپیگمنتیشن و تاتو را شناسایی و درک کنید. همانطور که پیش از این نیز بیان نمودیم، میکروپیگمنتیشن یک روش جدید و آرایش دائمی بر روی پوست صورت است. در بعضی بخش‌ها این دو روش مشابه یکدیگر هستند. اما تفاوت‌هایی را نیز می‌توان در این روش‌ها مشاهده کرد.

یکی از موارد تفاوت میکروپیگمنتیشن و تاتو، در این است که در میکروپیگمنتیشن رنگی که استفاده می‌شود مانند تار مو در جهت رویش موی ابروها بر روی پوست قرار می‌گیرد. از این رو دیگر ابروها با کادر بهم ریخته و نامتقارن دیده نمی‌شود. همچنین باید بگوییم در روش میکروپیگمنتیشن با یک سوزن بسیار نازک تارهای ابرو کشیده می‌شود و اصلا پررنگ و مشخص نیست و به صورت طبیعی دیده می‌شوند.

در حالی که در روش تاتو این تکنیک کاملا بدون درد و خونریزی است و التهاب بسیار کمی در پوست ایجاد می‌شود. در واقع می‌توان گفت این روش با روش اجرای تاتو متفاوت است. اکثر کسانی که بر روی پوست خود تاتو انجام داده‌اند نسبت به بهداشت کار و ایمنی بالای آن همیشه نگران هستند. به این خاطر که اگر بهداشت رعایت نشود امکان انتقال بسیاری از بیماری‌های خطرناک همچون Hiv یا هپاتیت و … پیش خواهد آمد.

اما در روش میکروپیگمنتیشن علاوه بر اینکه التهاب و خونریزی کم است، بهداشت و ایمنی نیز رعایت می‌شود به این دلیل که از پکیج‌های یکبار مصرف و رنگ‌های تست شده استفاده می‌شود. البته اگر انجام این کار نزد فرد متخصصی انجام شود، مسلما می‌توان نتیجه بهتری را نیز انتظار داشت.

تاتو بهتر است یا میکروپیگمنتیشن؟

تاکنون دریافتید که یکی از موارد تفاوت میکروپیگمنتیشن و تاتو در نحوه اجرای آن است. می‌دانید که تاتو یک روش زیبایی سنتی و قدیمی بوده و با آمدن روش‌های آرایش دائمی چون میکروپیگمنتیشن، محبوبیت خود را از دست داده است. به این صورت که تاتوهای بدرنگ گذشته که در عمق زیادی از پوست با روش سنتی اجرا می‌شدند امروزه در دنیای مدرن دیگر جایگاهی ندارند.

حال باید به یکی دیگر  از موارد تفاوت میکروپیگمنتیشن و تاتو اشاره کنیم، آن هم رعایت اصول صحیح انجام کار است. قبل از انجام هر روشی یک پیگمنتر باید به اصول آرایش صحیح تسلط داشته باشد. باید اصول ترکیب رنگ و همچنین نحوه تثبیت آن را بداند. به همین خاطر گذراندن دوره‌هایی در رابطه با آرایش صورت و همینطور تسلط کافی به اصول قرینه‌سازی در این تکنیک الزامی است. وجود فردی که آموزش‎‌های لازم را دیده باشد و با اصول انجام میکرو آشنایی کامل داشته باشد، بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

روش میکروپیگمنتیشن بر پایه علم پزشکی و همچنین با استفاده از دستگاه استاندارد انجام می‌شود. میکروپیگمنتیشن به عنوان روشی برای بازسازی طبیعی و متعادل سازی صورت به حساب می‌آید و نسبت به تاتو کمترین آسیب را به پوست می‌رساند. همچنین به مرور رنگی که استفاده شده است به رنگ سبز و یا قرمز تبدیل نمی‌شود. پس با بررسی تفاوت میکروپیگمنتیشن و تاتو می‌توانیم دریابیم که میکرو ابرو بهتر از تاتو عمل کرده و نتیجه مطلوب‌تری را نیز برای فرد به همراه خواهد داشت.

الهام اعتمادی مربی فیبروز مشهد

فیبروز مشهد و میکروبلیدینگ

الهام اعتمادی 09157005011

 آدرس :    مشهد ؛ حاشیه ملک آباد سر بزرگمهر ؛ جنب باشگاه آفرید 

سالن تخصصی ابرو پردیسان 

 تنها سالن مخصوص فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ و هاشور ابرو و خدمات آرایش دایم خط چشم و لب در مشهد 

آرایشکر آکادمی فی

فیبروز شیراز و میکروبلیدینگ

09 بزودی

 آدرس :    

مرکز

 

آرایشکر آکادمی فی

فیبروز تهران و میکروبلیدینگ

09 بزودی

 آدرس :    

سالن       

 

آرایشکر آکادمی فی

فیبروز کرمان و میکروبلیدینگ

09 بزودی

 آدرس :    

 

سالن       

 

آرایشکر آکادمی فی

فیبروز اهواز و میکروبلیدینگ

09 بزودی

 آدرس :    

 

 

سالن       

 

لوگو آکادمی فیبروز مشهد سیاه و سفید
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *