میکروبلیدینگ؛ مزایا، معایب و عوارض احتمالی

یکی از جدیدترین روش هایی که می توان با استفاده از آن اقدام به پرکردن ابروها نمود، میکروبلیدینگ است. این روش ماندگاری بسیار طولانی دارد و برای افرادی که دارای ابروهای خالی هستند بهترین انتخاب است. همچنین افرادی که در ناحیه ابروهای خود مشکلاتی همچون شکستگی، محل زخم و… دارند نیز، می توانند با این روش اقدام به ترمیم ابروهای خود نمایند.

روش اصلاح ابروی میکروبلیدینگ، یک روش کم تهاجمی بوده و تنها با ایجاد چندین خراش کوچک بر روی ابرو انجام می شود. این خراش ها به تنهایی منجر به پر شدن ابرو نمی شوند، بلکه باید بر روی سوزن های مخصوص از رنگ استفاده شود تا ابروها را پرتر و زیباتر نشان دهد. بررسی ها نشان داده است که این روش نسبت به دیگر روش های پرکردن ابرو همچون تاتو، ماندگاری بیشتری دارند.

تنها نکته ای که باید در نظر داشته باشید، این است که پرکردن ابرو با روش میکروبلیدینگ نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد. از این رو برای انجام این روش حتما به مراکز معتبری مراجعه نمایید. در غیر این صورت ممکن است با مشکلات بسیار زیادی مواجه شوید و نه تنها زیباتر نشوید، بلکه زیبایی طبیعی خود را نیز از دست بدهید.

همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که این روش نیاز به ترمیم نیز دارد. از این رو افرادی که اقدام به پر کردن ابروهای خود می نمایند، باید پس از ۴ تا ۶ ماه، مجددا به مراکز معتبر مراجعه نموده و اقدام به ترمیم و ابروهای خود نمایند. تنها در این صورت است که می توان مدت ماندگاری این روش را افزایش داد.

افراد مناسب برای انجام میکروبلیدینگ

انجام روش های مختلف برای زیباتر شدن چهره، اصولا نیاز به سن خاصی ندارد. افراد در هر سنی بسته به شرایطی که دارند می توانند از این روش ها برای بهتر کردن چهره خود استفاده کنند. از آنجایی که سایه ابرو یک روش عالی برای پرکردن قسمت های خالی ابرو است، پس می توان از آن در هر سنی استفاده کرد.

خانم های بسیاری هستند که با افزایش سن دچار نازکی ابرو یا نامتقارن شدن ابروها می شوند. این دسته از افراد می توانند روش میکروبلیدینگ را برای اصلاح فرم ابروهای خود انتخاب کنند. همچنین افرادی که تمایل دارند ابروهای زیباتری داشته باشند نیز، می توانند این روش را انتخاب کنند.

آنها بر روی ابروهای طبیعی و خوش فرم خود کار کرده و به زیباتر شدن آنها کمک می کنند. البته برخی دیگر از افراد نیز وجود دارند که قبلا با روش های دیگر اقدام به هاشور یا سایه ابرو نموده اند. اما از آنجایی که به نتیجه مطلوب نرسیده اند، به سراغ میکروبلیدینگ آمده اند. این روش اصلاحی برای آنها نیز مناسب بوده و می توانند با استفاده از آن فرم ابروهای خود را بهبود بخشیده و اصلاح کنند.

 

 

الهام اعتمادی مربی فیبروز مشهد
فیبروز مشهد و میکروبلیدینگ

الهام اعتمادی 09157005011


مزایا و معایب روش میکروبلیدینگ ابرو

سایه ابرو همچون دیگر روش هایی که به زیبایی بیشتر چهره کمک می کنند، از برخی مزایا و معایب خاص برخوردار است. از جمله مهمترین مزایایی که می توانیم برای این روش بیان کنیم، باید به موارد زیر اشاره کرد:

نیمه دائمی بودن

این بدان معنا است که روش سایه ابرو برای مدت زمان مشخصی بر روی ابرو باقی می ماند. یعنی مدت زمان آن آنقدر طولانی نیست که برای تغییر شکل آن مجبور به استفاده از روش دیگری شوید، نه آنقدر کم است که ارزش هزینه کردن را نداشته باشد.

ایجاد ظاهر طبیعی و آراسته

میکروبلیدینگ یک روشی است که برخلاف تاتو فرم طبیعی و آراسته ای را به ابروها می بخشد. حتی هر چه متخصص از مهارت و تجربه بالاتری نیز برخوردار باشد، بهتر می تواند حالت طبیعی ابروها را در سایه زدن ابرو ایجاد کند. همچنین این روش منجر به آراستگی بیشتر ابروها می شود و می توان بدون نیاز به آرایش خاص از چهره خود لذت برد.

صرفه جویی در هزینه و زمان

خانم ها با خرید انواع لوازم آرایشی و صرف مدت زمان طولانی، به دنبال آن هستند که چهره زیبایی داشته باشند. اما آنها با روش میکروبلیدینگ به راحتی می توانند هم در زمان و هم در هزینه خود صرفه جویی کرده و به زیبایی برسند.

در کنار تمامی این مزایای بیان شده، باید به برخی معایب میکروبلیدینگ نیز اشاره کنیم. از جمله:

دوره ترمیم طولانی

سایه ابرو یکی از روش هایی است که بر روی ابرو خراش ایجاد می کند. از این رو ممکن است بر روی پوست زخم و التهاب ایجاد شود و ترمیم آن زمان طولانی نیاز داشته باشد.

احتمال آلودگی و عفونت

از دیگر معایب میکروبلیدینگ انجام که بسیار رایج است، باید به عفونت اشاره کنیم. افراد بسیاری که به مراکز نامعتبر مراجعه می کنند، به دلیل استفاده از ابزارهای بی کیفیت و غیر استریل دچار عفونت می شوند. این مسئله سلامت آنها را به خطر می اندازد.

===========بروز واکنش های آلرژیک

افراد بسیار محدودی هستند که ممکن است به مواد بی حسی یا جوهر میکروبلیدینگ، حساسیت داشته باشند. از این رو در آنها واکنش های آلرژیک ایجاد می شود و باید حتما به پزشک متخصص برای برطرف کردن آن مراجعه نمایند.

پاک کردن دشوار

در انتها نیز باید به پاک کردن سخت سایه ابرو اشاره کنیم. ممکن است فردی پس از سایه زدن ابروهای خود، از انجام آن پشیمان شود. در چنین حالتی او باید هزینه بسیار زیادی برای پاک کردن آن بپردازد که پاک کردن سایه ها نیز کار ساده ای نخواهد بود.

چند مورد از عوارض احتمالی سایه ابرو

به طور کلی تمام افرادی که روش میکروبلیدینگ را برای زیبایی و ترمیم ابروهای خود انتخاب می کنند، ممکن است با برخی عوارض احتمالی مواجه شوند. از جمله این عوارض باید به موارد زیر اشاره کنیم:

گرانولوم

عفونت

کلوئید

واکنش های آلرژیک

سارکوئید

از آنجایی که در روش میکروبلیدینگ یک ماده خارجی به پوست تزریق می شود، ممکن است بدن یا پوست فرد دچار التهاب شده و واکنش هایی از خود نشان دهد. در چنین شرایطی استفاده از آنتی بیوتیک ها یا استروئیدها می تواند شرایط را برای فرد بهبود بخشد. البته در صورت بروز مشکلات بیشتر بهتر آن است که فرد به پزشک متخصص پوست مراجعه نموده و روند درمانی مطمئن تری را آغاز نماید.

الهام اعتمادی مربی فیبروز مشهد

فیبروز مشهد و میکروبلیدینگ

الهام اعتمادی 09157005011

 آدرس :    مشهد ؛ حاشیه ملک آباد سر بزرگمهر ؛ جنب باشگاه آفرید 

سالن تخصصی ابرو پردیسان 

 تنها سالن مخصوص فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ و هاشور ابرو و خدمات آرایش دایم خط چشم و لب در مشهد 

آرایشکر آکادمی فی

فیبروز شیراز و میکروبلیدینگ

09 بزودی

 آدرس :    

مرکز

 

آرایشکر آکادمی فی

فیبروز تهران و میکروبلیدینگ

09 بزودی

 آدرس :    

سالن       

 

آرایشکر آکادمی فی

فیبروز کرمان و میکروبلیدینگ

09 بزودی

 آدرس :    

 

سالن       

 

آرایشکر آکادمی فی

فیبروز اهواز و میکروبلیدینگ

09 بزودی

 آدرس :    

 

 

سالن       

 

لوگو آکادمی فیبروز مشهد سیاه و سفید