سایت در دست طراحی مجدد است

مهمترین مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن به عنوان یکی از روش های جدید برای آرایش دائمی صورت، امروزه مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است. اما آنچه مهم بوده و باید جدی گرفته شود، مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن است که افراد بسیاری در مورد آنها اطلاعات ندارند. افرادی که اقدام به انتخاب این تکنیک آرایش دائمی می نمایند، تنها در صورتی می توانند نتیجه مطلوبی به دست آورند که مراقبت های بعد از آن را جدی بگیرند.

به طور کلی از تکنیک میکروپیگمنتیشن برای زیباسازی قسمت های مختلف صورت استفاده می شود. می توان از این روش برای زیباتر کردن چشم، ابرو، لب و حتی خط رویش مو نیز استفاده کرد. امروزه آموزشگاه های معتبر بسیاری زیر نظر فنی و حرفه ای به هنرجویان انجام این تکنیک را آموزش می دهند.

بیشتر خانم ها با انجام این تکنیک خود را از آرایش کردن روزانه رها می کنند. اما برای حفظ آرایش های انجام شده، باید مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن را جدی گرفت. در غیر این صورت ممکن است پوست دچار مشکلات زیادی شود. حتی در برخی موارد نیز ممکن است رنگ های استفاده شده برای آرایش بدون مراقبت به مرور کمرنگ شده و زیبایی خود را از دست دهند. پس باید پیش از میکروپیگمنتیشن در مورد انواع مراقبت های مهم آن اطلاعات به دست آورد.

 

مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن در کوتاه مدت

افرادی که از روش میکروپیگمنتیشن برای زیبایی صورت خود استفاده می کنند، باید بلافاصله بعد از انجام این تکنیک برخی مراقبت ها را انجام دهند. پوست بعد از میکرو نیاز به ترمیم دارد. از این رو فرد نباید مانع از انجام ریکاوری طبیعی بدن بعد از میکرو شود. باید به پوست اجازه دهید که بعد از میکروپیگمنتیشن فرایند طبیعی ترمیم خود را طی کند.

معمولا در روش میکروپیگمنتیشن بر روی پوست زخم هایی ایجاد می شود که سطحی و کوچک هستند. این زخم ها پس از مدتی خشک می شوند و به هیچ عنوان نباید فرد خشکی ایجاد شده بر روی زخم ها را دستکاری کند. زخم ها به مرور زمان ترمیم شده و دیگر نیازی نیست نگران بر جای ماندن آنها باشید.

یکی دیگر از مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن که باید به آن توجه نمایید، عدم شستشوی محل مورد نظر به مدت ۳ تا ۶ روز بعد از انجام میکروپیگمنتیشن است. همچنین سعی کنید در طول این مدت زمان عرق نکرده و منجر به مرطوب شدن محل نشوید. به این منظور باید از انجام هر نوع ورزشی خودداری کرده و در گرما قرار نگیرید.

می توانید پس از گذشت ۴ روز از انجام میکروپیگمنتیشن محل مورد نظر را بشویید. اما به خاطر داشته باشید اگر در کف سر از این تکنیک استفاده کرده اید، از استفاده صابون و شامپو خودداری کنید. در نهایت با گذشت ۷ روز می توانید تمام ناحیه را به صورت کامل مورد شستشو قرار دهید و تمیز کنید.

مهمترین مورد از مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن، خودداری از قرار گرفتن در مقابل اشعه فرابنفش خورشید است.  زیرا این مسئله می تواند به پوست آسیب وارد کرده و منجر به ایجاد التهاب در آن شود. پس بهتر است تا زمانی که رنگ ها بر روی چهره تثبیت نشده اند، از پوست در برابر هر نوع آسیبی مراقبت کنید.

 

 

 

الهام اعتمادی مربی فیبروز مشهد
فیبروز مشهد و میکروبلیدینگ

الهام اعتمادی 09157005011


مراقبت های طولانی مدت بعد از آرایش دائمی

در کنار مراقبت هایی که لازم است در کوتاه مدت بعد از انجام میکرو رعایت کنید، باید به برخی مراقبت های طولانی مدت نیز اشاره کنیم. این مراقبت ها می توانند به بهتر شدن نتیجه بعد از میکروپیگمنتیشن کمک شایانی نمایند. از مهمترین این مراقبت ها باید به موارد زیر اشاره کنیم:

افرادی که از تکنیک میکروپیگمنتیشن استفاده می کنند، باید از پوست خود در برابر اشعه UV مراقبت کنند. تابش نور خورشید به مرور زمان منجر می شود تا رنگ های ایجاد شده بر روی پوست کمرنگ شوند. پس لازم است برای مدت زمان طولانی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.

از دیگر مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن که باید در طولانی مدت رعایت کنید، عدم استفاده از محصولات حاوی الکل است. این محصولات منجر به خشکی بیش از حد پوست شده و آسیب های بسیاری به پوست وارد می کنند.

حتما به خاطر داشته باشید که ناحیه میکروپیگمنتیشن شده باید رطوبت رسانی شود. از این رو بهتر است از انواع مرطوب کننده های بهداشتی برای ایجاد رطوبت در این قسمت ها استفاده کنید.

همیشه به خاطر داشته باشید که پوست های مرده سطح ناحیه میکروپیگمنتیشن باید از بین روند. برای این کار می توانید از شوینده هایی که حاوی لایه بردار هستند استفاده کنید.

رعایت تمامی این مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن در طولانی مدت، می تواند نتیجه مطلوب را برای فرد به همراه داشته باشد.

مراقبتهای عمومی بعد از انجام میکروپیگمنتیشن

در کنار تمام مراقبت هایی که در کوتاه مدت و طولانی مدت برای حفظ آرایش های انجام شده بر روی صورت بیان نمودیم، رعایت برخی مراقبت های عمومی نیز لازم و ضروری خواهد بود. این روش برخلاف روش های درمان زیبایی دیگر، نیاز به بریدگی و جراحی پوست ندارد. بلکه با استفاده از یک دستگاه در سریعترین زمان ممکن انجام می شود.

ممکن است افراد بعد از میکروپیگمنتیشن علائمی همچون تورم، قرمزی جزئی، خارش، حساسیت به لمس و پوسته پوسته شدن را بر روی صورت خود مشاهده کنند. برای آنکه از بروز چنین علائمی بر روی پوست جلوگیری شود، باید مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن جدی گرفته شود.  می توان با رعایت مراقبت های لازم احتمال بروز این مشکلات را به ۵۰ درصد کاهش داد.

از جمله مراقبت های عمومی که لازم است افراد بعد از میکروپیگمنتیشن رعایت کنند، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

استفاده از بسته های سرد بر روی محل متورم بعد از میکروپیگمنتیشن

خودداری از خارش محل بعد از میکروپیگمنتیشن

خشک نگه داشتن محل آرایش دائمی پوست

خوابیدن بر روی بالش تمیز

عدم استفاده از محصولات آرایشی بعد از میکروپیگمنتیشن

محدود کردن حمام و دوش آب گرم برای مدت زمان طولانی

خودداری از انجام ورزش های سنگین بعد از میکروپیگمنتیشن

و …

رعایت تمامی این مراقبت ها، منجر می شود که برای مدت زمان طولانی بتوان آرایش های دائمی را بر روی صورت مشاهده کرد. در غیر این صورت تنها مدت زمان کوتاهی می توان این آرایش ها را بر روی چهره داشت و به پوست نیز آسیب بسیاری وارد کرد.

الهام اعتمادی مربی فیبروز مشهد

فیبروز مشهد و میکروبلیدینگ

الهام اعتمادی 09157005011

 آدرس :    مشهد ؛ حاشیه ملک آباد سر بزرگمهر ؛ جنب باشگاه آفرید 

سالن تخصصی ابرو پردیسان 

 تنها سالن مخصوص فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ و هاشور ابرو و خدمات آرایش دایم خط چشم و لب در مشهد 

آرایشکر آکادمی فی

فیبروز شیراز و میکروبلیدینگ

09 بزودی

 آدرس :    

مرکز

 

آرایشکر آکادمی فی

فیبروز تهران و میکروبلیدینگ

09 بزودی

 آدرس :    

سالن       

 

آرایشکر آکادمی فی

فیبروز کرمان و میکروبلیدینگ

09 بزودی

 آدرس :    

 

سالن       

 

آرایشکر آکادمی فی

فیبروز اهواز و میکروبلیدینگ

09 بزودی

 آدرس :    

 

 

سالن       

 

لوگو آکادمی فیبروز مشهد سیاه و سفید